FAQ
Najczęściej zadawane pytania
Masz pytania dotyczące usług z zakresu BHP i PPOŻ. które świadczy FIRMA BHP Jakub Firańczuk?
Czy FIRMA BHP Jakub Firańczuk świadczy usługi na terenie Tczewa, Trójmiasta i okolic?
Tak. Świadczę kompleksowe usługi z zakresu BHP i PPOŻ. na terenie Tczewa, Malborka, Starogardu Gańskiego, a także Trójmiasta i okolicznych miejscowości.
Czy posiadacie Państwo swoją stałą siedzibę i gdzie można Was znaleźć?
Usługi z zakresu BHP i PPOŻ. świadczymy w siedzibie klienta lub w innym wskazanym przez niego miejscu. Nie prowadzimy stacjonarnego biura.
Jakie usługi świadczy FIRMA BHP Jakub Firańczuk?
Aby zapoznać się z moją ofertą odsyłam do zakładki „Oferta”, gdzie znajdziecie Państwo wszystkie informacje. Jeśli będzecie mieli Państwo dodatkowe pytania – zapraszam do kontaktu.
Czy moja firma potrzebuje stałego nadzoru z zakresu BHP?
Jeśi chcesz sprawdzić, czy Twoja firma powinna nawiązać współpracę z zakresu świadczenia usług BHP zapraszam do zapoznania się z informacjami zawartymi w zakładce „Nadzór”.
Czy muszę zawierać umowę o nadzór jeśli interesuje mnie tylko przeprowadzenie szkolenia BHP?
Nie. Jeśli interesuje Państwa wyłącznie organizacja szkolenia BHP dla pracowników, sporządzenie/aktualizacja dokumentacji lub przeprowadzenie kontroli warunków pracy nie musimy podejmować stałej współpracy – skontaktuj się ze mną, a przygotuję ofertę na interesujący Cię zakres.
Jakie szkolenia BHP dla pracowników?
Wszyscy pracownicy powinni ukończyć następujące szkolenia z zakresu BHP:
– Instruktaż ogólny BHP – Instruktaż ogólny prowadzi pracownik służby bezpieczeństwa i higieny pracy, osoba wykonująca u pracodawcy zadania tej służby albo pracodawca, który sam wykonuje takie zadania, lub pracownik wyznaczony przez pracodawcę posiadający zasób wiedzy i umiejętności zapewniający właściwą realizację programu instruktażu, mający aktualne zaświadczenie o ukończeniu wymaganego szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.
– Instruktaż stanowiskowy BHP – to szkolenie przeprowadza wyznaczona przez pracodawcę osoba kierująca pracownikami lub sam pracodawca, jeżeli osoby te posiadają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie zawodowe oraz są przeszkolone w zakresie metod prowadzenia instruktażu stanowiskowego.
Instruktaż ogólny i stanowiskowy przeprowadza się przed dopuszczeniem do wykonywania pracy na określonym stanowisku.
– Szkolenie okresowe BHP
Szkolenie okresowe ma na celu aktualizację i ugruntowanie wiedzy i umiejętności w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zaznajomienie uczestników szkolenia z nowymi rozwiązaniami techniczno-organizacyjnymi w tym zakresie.
- Szkolenie okresowe pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczychprzeprowadza się w formie instruktażu, nie rzadziej niż raz na 3 lata, a na stanowiskach, na których są wykonywane prace szczególnie niebezpieczne, nie rzadziej niż raz w roku.
- Szkolenie okresowe dla pracodawców, osób kierujących pracownikami, pracowników służby bezpieczeństwa i higieny pracy oraz kadry inżynieryjno-technicznej powinno być przeprowadzane w formie kursu, seminarium lub samokształcenia kierowanego nie rzadziej niż raz na 5 lat
- Szkolenia okresowe dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach administracyjno-biurowych nie rzadziej niż raz na 6 lat.
Ważne! Pierwsze szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami powinno odbyć się w okresie do 6 miesięcy od rozpoczęcia pracy na tych stanowiskach.
W przypadku pozostałych grup pracowników – pierwsze szkolenie okresowe przeprowadza się do 12 miesięcy od rozpoczęcia pracy.